FOTOTOUR SRÍ LANKOU

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Chodili jste na kurz fotografování?
Pořídili jste si nový fotoaparát?
Hledáte zájezd jako dárek a obdarovaný má fotografování jako koníček?
Chcete mít dostatek času na focení?

Odpověděli jste alespoň jednou ANO? Pak tu máme zájezd přímo pro vás! Srí Lanku známe, proto víme, KDE, CO, KDY a JAK vyfotit co nejlépe. Program jsme sestavili tak, aby vaše fotografie Srí Lanky nebyly stejné jako tisíců jiných turistů. Neznámá místa či známá místa za nejlepšího osvětlení a atmosféry. Ať už si chcete prověřit v praxi, co jste se naučili či co dokáže váš nový fotoaparát, dopřejte si tento okruh na individuální bázi, tj. vždy se uskuteční a můžeme ho i upravit dle vašich představ, prodloužit apod. K dispozici budete mít při okruhu vlastního řidiče/průvodce a budete si moci říci, kde chcete zastavit či jak dlouho v navštíveném místě zůstat.

Den 1: plážové letovisko Negombo (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky (česky popř. v případě zájmu za příplatek) hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do hotelu v nedalekém plážovém letovisku Negombo (cca 15 km/30 min.). Ubytování, odpočinek po letu. Večeře a nocleh v hotelu v Negombu.
Foto dne: západ slunce na pláži.

Den 2: Negombo - rybí trh, plavba lodí po kanálech (snídaně, večeře)
Brzy ráno, ideálně před 6 h ranní, návštěva místního rybího trhu – focení. Po návratu do hotelu snídaně a poté lodní výlet po vodních kanálech, které tu vybudovali Holanďané. Budete mít příležitost focení zejména vodních ptáků. Následuje transfer severním směrem na ubytování ve Wilpattu (cca 130 km/3,5 h). Odpočinek, večeře a nocleh ve Wilpattu.
Foto dne: rybářské lodě "oruva".

Den 3: jeep safari v NP Wilpattu (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno se zabalenou snídaní a obědem celodenní jeep safari v národním parku Wilpattu s profesionálním místním průvodcem, který ví, kde je největší pravděpodobnost spatřit divoká zvířata. Wilpattu je největším národním parkem na Srí Lance, právě zde máte největší šanci spatřit leoparda. Jeho fotografie bývá ceněným úlovkem i profesionálních fotografů. "Zapózují" vám zde i medvěd pyskatý, jeleni, různé druhy ptáků atd. Návrat do hotelu na odpočinek. Večeře a nocleh ve Wilpattu.
Foto dne: s trochou štěstí divoký leopard:-).

Den 4: ruiny královského města Anuradhapura (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do hotelu v Anuradhapuře (cca 120 km/3 h). Ubytování, odpočinek. Většina turistů míří do lépe dostupné Polonnaruwy (2. královské město), vy si ale odpoledne prohlédnete pozůstatky Anuradhapury (dědictví UNESCO), prvního královského města Cejlonu z období 4. st. př. Kr. až do 11. st.  a po setmění zejména Jaya Sri Maha Bodhi (nejstarší historicky doložený strom, který vyrostl z výhonku stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení) a dagoby Ruwanwelisaya či Thuparamaya, místa atraktivní na focení pro svou vyjímečnou duchovní atmosféru. Večeře a nocleh v Anuradhapuře.
Foto dne: západ slunce se siluetou jedinečných srílanských dagob.

Den 5: Ritigala, skalní pevnost Sigiriya (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do tajemné Ritigaly (cca 50 km/1,5 h), kde návštívíte starobylý klášter pohlcený džunglí. Přejezd do hotelu v Sigiriyi (cca 25 km/1 h) – ubytování, odpočinek. V podvečer transfer k Sigiriya Rock Fortress (cca 15 km/20 min.) – před západem slunce výstup na skalní masív s pozůstky Lví pevnosti z 5. stol. (dědictví UNESCO). Budete ohromeni, co v té době obyvatelé Srí Lanky dokázali. Večeře a nocleh v Sigiriya.
Foto dne: nadoblačné dívky na freskách v Sigiriya.

Den 6: výstup na Pidurangala, botanická zahrada, čajové plantáže (snídaně, večeře)
Brzy ráno, ještě před svítáním transfer k masívu Pidurangala (cca 20 km/30 min.) – výstup vzhůru na východ slunce. Zdejší pohled na horu Sigiriya, kterou jste navštívili předchozí den, vám bude závidět i člověk, který navštívil Srí Lanku vícekrát. Návrat do hotelu na snídani, krátký odpočinek. Transfer do Peradeniye (cca 100 km/3 h), kde se projdete Královskou botanickou zahradou s možností občerstvení v místní restauraci. Připravte si své objektivy na detailní záběry květů všech barev! Následuje přejezd přes oblast čajových plantáží s nádhernými panoramatickými výhledy (+ fotozastávky se sběračkami čajových lístků) do horského letoviska Nuwara Eliya (cca 75 km/3 h) na ubytování a odpočinek. Večeře a nocleh v hotelu Nuwara Eliya.
Foto dne: východ slunce z hory.

Den 7: trekking Hortonovy pláně, panoramatická jízda vlakem (snídaně, večeře)
Brzy ráno se zabalenou snídaní transfer do národního parku Horton Plains (cca 30 km/1 h), kde vás čeká trekking unikátní náhorní krajinou (dědictví UNESCO). Ranní světlo v kombinaci s mlžným oparem a rosou dodá vašim fotografiím mystickou atmosféru. Návrat do hotelu na check out. Transfer do Bandarawely (cca 40 km/1,5 h), odkud se vydáte ikonoickou jízdou vlakem do Demodary. Z Demodary přejezd k 9Arch Bridge (cca 10 km/30 min.) – fotozastávka. Cesta pokračuje na jižní pobřeží do letoviska Koggala (cca 200 km/3,5 h), kde se ubytujete. Večeře a nocleh v Koggala.
Foto dne: pohled z Konce světa v Hortonových pláních.

Den 8: rybáři na kůlech, pobyt u moře, koloniální pevnost v Galle (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Ahangamy (cca 3 km/5 min.) k nafocení zdejších typických rybářů na kůlech. Návrat do hotelu k individuálnímu programu u Indického oceánu. Odpoledne transfer do města Galle (cca 15 km/30 min.), kde si prohlédnete bývalou holandskou pevnost z koloniální éry, individuální rozchod, focení západu slunce z pevnosti. Návrat na hotel, večeře a nocleh v Koggale.
Foto dne: rybáři na kůlech, oblíbený motiv fotografie obálek průvodců Lonely Planet.

Den 9: plavba po řece Madu, jízda podél pobřeží (snídaně, večeře)
Po snídani transfer podél pobřeží do Balapitiye (cca 60 km/1,5 h), kde podniknete plavbu mezi mangrovníky po řece Madu, která je velmi bohatá na faunu a flóru. Uvidíte např. vodní varany. Na místních ostrůvcích se pěstuje skořice či hřebíček. Po vylodění budete pokračovat po pobřeží do hlavního města Colombo (cca 110 km/3 h) s možností fotozastávek. Ubytování, odpočinek, individuální program, večeře a nocleh v Colombu.
Foto dne: pláž, moře, palmy aneb reklamní fotografie pro plážovou dovolenou.

Den 10: hlavní město Colombo (snídaně, večeře)
Po snídani prohlídka Colomba, které prohlásili hlavním městem Britové v r. 1815. Začnete příjemnou promenádou Galle Face Green podél Indického oceánu u koloniálního hotelu Galle Face Hotel. Zvenku uvidíte neobarokní budovu Starého parlamentu (dnes zde sídlí sekretariát prezidenta, tj. není přístupné veřejnosti). V původní holandské nemocnici z 17. st., kde se dnes nachází obchodní a zábavní centrum s restauracemi a kavárnami v úpravě respektující historickou hodnotu místa, můžete mít volno na nákupy či občerstvení. Poté zavítáte do Pettah, jedné z nejstarších částí Colomba, projdete se zde uličkami s trhovci. Následuje Náměstí nezávislosti s Památníkem nezávislosti a dalším krásně zrekonstruovaným komplexem Arcade. Odpoledne individuální rozchod ve městě. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.
Foto dne: každodenní život v ulicích města.   

Den 11: Colombo (snídaně)
Po snídani individuální program, v poledne check out (zavazadla lze uložit na recepci). Transfer na letiště dle plánu letu (cca 40 km/1 h).


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás