NEZNÁMÁ SRÍ LANKA

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Vydejte se poznat východní pobřeží, než se sem pro jeho krásu budou pořádat masové zájezdy. Při cestě vám také ukážeme méně známá místa centrální Srí Lanky a do programu zapojíme i vás!

Den 1: Mandalagiri Vihara, NP Minneriya (večeře) 
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, následuje transfer do Habarany ve vnitrozemí ostrova. Návštěva pozůstatků kláštera u Medirigiriya s počátky již z 2. st. po Kr. Komplexu vévodí krásný kruhový dům Mandalagiri Vihara, tzv. vatadage, jehož obdobu turisté obdivují v Polonnaruwě. Zde je však starší, stojí na nízkém pahorku a vedou k němu široké granitové schody. Nejhezčí výhled na celý vatadage je od ruiny staré stupy. Nacházejí se zde též zříceniny dalších chrámů, uvnitř jednoho z nich se zachovaly 3 sochy stojícího Buddhy a po stranách 2 sedící Buddhové. Bývala zde i nemocnice, jak dokazuje dobře zachovalá koupací vana vytesaná z kamene, aby neabsorbovala léčivé přípravky. Následuje jeep safari v národním parku Minneriya, jemuž vévodí stejnojmenná vodní nádrž. Můžete se zde setkat s opicemi, jeleny, slony, leopardy a mnoha druhy nejen vodního ptactva. Večeře a nocleh v hotelu v Sigiriya.

Den 2: Trincomalee (snídaně, večeře)
Po snídani transfer na východní pobřeží ostrova do Trincomalee, kde se nacházejí snad nejkrásnější pláže na Srí Lance. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Trincomalee.

Den 3-6: Trincomalee (snídaně, večeře)
Po snídani individuální program - odpočinek na pláži, koupání, doporučujeme absolvovat výlet lodí za pozorováním velryb a delfínů v oceánu. Večeře a nocleh v hotelu v Trincomalee.

Den 7: Dambulla/Sigiriya/Polonnaruwa (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do vnitrozemí ostrova, ubytování v Sigiriya. Odpoledne si budete moci vybrat, zda si prohlédnete jeskynní chrámy v Dambulle (doporučujeme zájemcům o buddhismus), vylezete na Lví skálu v Sigiriya (fyzicky náročnější výstup, za který budete odměněni fascinující vyhlídkou) či se budete toulat mezi ruinami Polonnaruwy, hlavního města sinhálského království z 11.-12. st. (doporučujeme pro milovníky historie). Pakliže jste už na Srí Lance byli, vyberte si z výše uvedených míst to, které jste si při své předcházející cestě nejvíce zamilovali. Večeře a nocleh v hotelu v Sigiriya.

Den 8: (snídaně)
Po snídani volno, check out, transfer na letiště či do plážového letoviska na západním pobřeží k pobytu u moře.


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás