NEZNÁMÝ SEVER SRÍ LANKY + PLÁŽE ZÁPADU

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Pokud chcete poznat turisty ještě málo objevený sever Srí Lanky či snad jste už na Srí Lance byli a líbilo se vám tam tak, že se chcete vrátit, ale chcete vidět i něco nového, pak právě pro vás je tu náš nový okruh. Okruh je na individuální bázi, tj. vždy se uskuteční a můžeme ho i upravit dle vašich představ, prodloužíme o poznání jihu Srí Lanky apod. K dispozici budete mít při okruhu vlastního řidiče/průvodce.

Den 1: Chilaw - odpočinek u moře (večeře)
Po příletu setkání s anglicky mluvícím průvodcem (v případě zájmu zajistíme česky mluvícího za příplatek). Transfer na sever do hotelu v Chilaw (cca 50 km/1,5 h) – ubytování, odpočinek po letu, individuální program. Večeře a nocleh v Chillaw.

Den 2: jeep safari v NP Wilpattu (snídaně, večeře)
Brzy ráno se zabalenou snídaní transfer do národního parku Wilpattu (cca 100 km/2,5 h), kde podniknete jeep safari. Wilpattu je největším národním parkem na Srí Lance, právě zde máte největší šanci spatřit leoparda. Žije zde i medvěd pyskatý, jeleni, různé druhy ptáků atd. Následuje transfer na poloostrov Jaffna (cca 160 km/3,5 h), který je centrem severní části Srí Lanky. Ubytování, odpočinek, individuální program. Večeře a nocleh v Jaffna.

Den 3: město Jaffna, ostrov Nainativu (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do malého přístavu a lodí transfer na ostrov Nainativu, který je významým cílem věřících. Prohlédnete si zde buddhistický chrám a proslulý hinduistický kovil. Návrat na pevninu a prohlídka Jaffny zahrnující tržiště, Point Pedro (nejsevernější výspa Cejlonu), Kantharodai Viharaya (ojedinělá starověká buddhistická památka cca 20 miniaturních dagob, kterých kdysi bývalo až 100), Maruthanamadam Kovil (hinduistický chrám, před kterým je umístěna 22metrová socha Hanumana). Návrat do hotelu, večeře a nocleh v Jaffna.

Den 4: pláž Casuarina, Nallur - hinduistický kovil (snídaně, večeře)
Po snídani transfer na nejkrásnější místní pláž Casuarina na ostrově Karaitivu k odpočinku u Indického oceánu. Kdo nebude chtít, má možnost individuálního fakultativního výletu na Delft Island, kde se nachází holandská pevnost postavená z korálů. Z Casuarina pláže návrat do hotelu. Odpoledne nebo navečer transfer do Nallur Kovilu – prohlídka nejúchvatnějšího hinduistického chrámu v Jaffně v drávidském stylu jižní Indie (pozor, pánové musí odložit svoje trika či košile a vstoupit nahoře bez), ideálně po 16 h odpoledne, kdy začíná každodení bohoslužba. Návrat do hotelu Večeře a nocleh v Jaffna.

Den 5: buddhistické poutní místo Mihintale (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Mihintale (cca 190 km/3,5 h), kde místní sinhálský král r. 247 př. Kr. po setkání se synem indického buddhistického císaře přijal buddhismus. Jedná se o komplex dagob, schodů a zbytků budov kláštera umístěné na několika vrcholcích, odkud je výhled až na Anuradhapuru, kterou navštívíte další den. Transfer na hotel v Anuradhapuře (cca 15 km/20 min.). Ubytování, odpočinek, večeře a nocleh v Anuradhapuře.

Den 6: královské město Anuradhapura (snídaně, večeře)
Po snídani celodenní prohlídka Anuradhapury, rozlehlého areálu s pozůstatky prvního královského města Cejlonu, které bylo založeno ve 4. st. př. Kr. Nachází se zde vedle monumentálních dagob a pozůstatků  některých staveb především posvátný fíkovník starý přes 2000 let (nejstarší historicky ověřený strom na světě), který vyrostl z výhonku stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 7: pozůstatky kláštera Ritigala, socha v Aukana (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do tajemné Ritigaly (cca 50 km/1,5 h), kde návštívíte starobylý klášter pohlcený džunglí. Přejezd do Aukany (cca 30 km/1 h). Tam se nachází nejvyšší a zároveň nejkrásnější socha stojícího Buddhy na ostrově. Jemná kamenosochařská práce pochází již z 5. st.! Pokračujete transferem do hotelu v Habaraně (cca 50 km/1,5 h) na ubytování a odpočinek. Večeře a nocleh v Habaraně.

Den 8: skalní pevnost Yapahuwa (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Yapahuwy (cca 100 km/2,5 h), jakéhosi "dvojčete" známější Sigiriye. Tato skalní pevnost, který bývala hlavním městem v 13. st., se může pochlubit zejména ozdobným schodištěm, jehož lva najdete vyobrazeného na bankovce 10 rupií. Transfer do hotelu v Bentotě (cca 210 km/4,5 h) – ubytování, konec okruhu. Večeře a nocleh v Bentotě.

Den 9-10: odpočinek v plážovém letovisku Bentota (snídaně, večeře)
Po snídani individuální program u Indického oceánu. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 11: Bentota (snídaně)
Po snídani individuální program u Indického oceánu, v poledne check out dle hotelového řádu (zavazadla lze uložit na recepci). Transfer na letiště dle plánu letu (cca 110 km/2 h).


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás