OKRUH SRÍ LANKOU + ZASTÁVKA V DUBAJI

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Srí Lanka má celkem 6 kulturních a 2 přírodní památky chráněné UNESCO, díky menším rozměrům Srí Lanky není problém je navštívit během 1 cesty.

Den 1: Anuradhapura (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do Anuradhapury (UNESCO 1982). Prohlídka tohoto starověkého hlavního města sinhálského království s ruinami, dagobami i posvátným stromem Bo. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

Den 2: Sigiriya, Polonnaruwa (snídaně, večeře)
Po snídani brzy ráno transfer do Sigiriye (UNESCO 1982), kde absolvujete výstup na Lví skálu s pozůstatky pevnosti krále Kasyapy z 5. st. Odměnou vám bude nádherný výhled na okolní džungli. Poté transfer do Polonnaruwy (UNESCO 1982), druhého hlavního města království s rozkvětem ve 12. st. Prohlídka ruin posvátného okrsku, královských budov i krásných soch. Večeře a nocleh v hotelu u Sigiriya.

Den 3: Dambulla, Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Dambully (UNESCO 1991), kde navštívíte jeskynní buddhistické chrámy se sochami a bohatou výzdobou freskami. Odpoledne transfer do města Kandy (UNESCO 1988), které bylo posledním hlavním městem sinhálského království. Zhlédnete zde tradiční kulturní show (tance, chůze v ohni) a prohlédnete si posvátný Chrám Buddhova zubu. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 4: Nuwara Eliya (snídaně, večeře)
Po snídani několikahodinový transfer do horského letoviska Nuwara Eliya. Po cestě uchvacující výhledy, fotostop u vodopádu Ramboda, návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

Den 5: Hortonovy pláně (snídaně, večeře)
Velmi brzy ráno transfer k národnímu parku Hortonovy pláně (UNESCO 2010), jedná se o náhorní plošinu v nadmořské výšce přes 2000 m. Absolvujete zde cca 2,5 hodiny trekkingu a uvidíte mj. strmý sráz zvaný Konec světa a vodopády Baker. Zpět do hotelu, odpočinek a prohlídka města Nuwara Eliya, které si stále zachovalo po svých zakladatelích anglickou koloniální atmosféru. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

Den 6: Ratnapura (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Ratnapura, města drahokamů, po cestě možná zastávka u některého z nalezišť, kde uvidíte proces dobývání drahokamů (tato místa nejsou veřejně přístupná, proto se žádá předem o povolení pro konkrétní osoby). Ve městě se nachází také několik muzeí se soukromými sbírkami drahých kamenů. V severovýchodní části Ratnapury, Saviya Street, je možné navštívit místo, kde se s drahokamy obchoduje (známějším místem obchodování je cca 40 min. jízdy vzdálené město Newitigale). Na obou místech trhy končí v cca 15 h. Ubytování a nocleh v Udawalawe, večeře formou barbecue v kempu Athgira.

Den 7: Sinharaja Rainforest, Galle (snídaně, večeře)
Brzy ráno po snídani odjezd do Sinharaja (UNESCO 1988). Trekking s průvodcem cca 4 hodiny touto biosférickou rezervací nenarušeného deštného pralesa. Odpoledne transfer k pobřeží na jih ostrova do Galle (UNESCO 1988). Prohlídka města zakončená pozorováním západu slunce z koloniální pevnosti. Večeře a nocleh v hotelu v Galle.

Den 8: Galle, Dubaj (snídaně)
Po snídani check out z hotelu, transfer na letiště do Colomba. Odlet do Dubaje. Transfer z letiště v Dubaji do hotelu v centru města. Individuální program s možností nákupů a prohlídky Dubaje.

Den 9: (snídaně)
Po snídani transfer na letiště a odlet do ČR.


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás