ROMANTICKÁ SRÍ LANKA

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Ostrovní Srí Lanka, stále ne komerční v porovnání s jinými exotickými destinacemi, je perfektní místo pro vaši romantickou dovolenou ve dvou! Slavíte výročí seznámení či svatby, právě jste se vzali a nechcete líbánky strávit jen lenošením? Právě pro vás jsme připravili tento fyzicky nenáročný okruh se stylovým ubytováním. Okruh na individuální bázi, tj. vždy se uskuteční a můžeme ho i upravit dle vašich představ, prodloužíme apod.

Den 1: Mt. Lavinia - odpočinek u moře (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s vaším osobním anglicky (za příplatek s česky) hovořícím řidičem/průvodcem. Transfer do nedalekého plážového hotelu v Mount Lavinii (cca 45 km/1 h) - ubytování a odpočinek po letu na tom snad nejromantičtějším místě na ostrově. Váš koloniální hotel býval rezidencí britského guvernéra, který tu míval milostná dostaveníčka s místní dívkou Lovinou-Lavinií, po níž dostalo místo svůj název. Večeře a nocleh v hotelu v Mt. Lavinia.

Den 2: koloniální Colombo vč. tradičního high tea (snídaně, odpolední občerstvení, večeře)
Po snídani odjezd na prohlídku koloniálních památek v cca 15 km/30 min. vzdáleném Colombu, které prohlásili hlavním městem Britové v r. 1815. Začnete příjemnou promenádou Galle Face Green podél Indického oceánu u koloniálního hotelu Galle Face Hotel. Zvenku uvidíte neobarokní budovu Starého parlamentu (dnes zde sídlí sekretariát prezidenta, tj. není přístupné veřejnosti). V původní holandské nemocnici z 17. st., kde se dnes nachází obchodní a zábavní centrum s restauracemi a kavárnami v úpravě respektující historickou hodnotu místa, můžete mít volno na nákupy či občerstvení. Poté zavítáte do Pettah, jedné z nejstarších částí Colomba, projdete se zde uličkami s trhovci. Následuje Náměstí nezávislosti s Památníkem nezávislosti a dalším krásně zrekonstruovaným komplexem Arcade. Návrat do hotelu, kde na vás čeká vrchol dne - tradiční odpolední "high tea" (15-18 h). Jako byste se vrátili strojem času do 19. století:-). Večeře a nocleh v Mt. Lavinia.

Den 3: Zahrada koření, Kandy s posvátným Chrámem Buddhova zubu (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Mawanelly (cca 130 km/3,5 h), kde navštívíte některou ze zahrad koření. V nich můžete spatřit, jak roste skořice, pepř, vanilka, hřebíček atd. a seznámí vás i s tradičními produkty využívajícími léčivou sílu zdejších bylin a koření. Následuje přejezd do Kandy (cca 30 km/1 h), posledního sídelního královského města na ostrově, než ho zcela ovládli v r. 1815 Britové. Odpoledne prohlídka Kandy spojená s návštěvou rozsáhlého komplexu posvátného Chrámu Buddhova zubu (památka UNESCO), v kterém se uchovává vzácná relikvie buddhismu. V případě času návštěva vystoupení tradičních kandyjských tanečníků. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 4: botanická zahrada Peradeniya, továrna na zpracování čaje, vodopád Ramboda, horské letovisko Nuwara Eliya vč. high tea (snídaně, odpolední občerstvení, večeře)
Po snídani transfer do Peradeniye (cca 6 km/15 min.) k procházce krásně upravenou Královskou botanickou zahradou. Přejezd do Gampoly (cca 20 km/40 min.), kde navštívíte továrnu na zpracování čaje a místní čaj budete mít možnost samozřejmě rovněž ochutnat či zakoupit. Poté již budete pokračovat cestou plnou fascinujících scenérií vysočiny pokryté čajovými plantážemi do horského letoviska Nuwara Eliya, které si vybrali Britové pro počasí blízké jejich domovině (v nadmořské výšce téměř 1900 m je mnohem chladněji a deštivěji, než jinde na ostrově) jako své rekreační středisko, přičemž anglickou atmosférou dýchá dosud. Cestou budete mít fotozastávku u vodopádu Ramboda (cca 45 km/1,5 h), kde si v místní restauraci s výhledem na vodopád můžete dát oběd. Po finálních cca 35 km/1 h dorazíte do Nuwara Eliya, jehož prohlídku zakončíte stylově  s "high tea" v Grand Hotelu (15:30-18 h). Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

Den 5: panoramatická jízda vlakem, Ella, vodopád Ravana (snídaně, večeře)
Po snídani transfer na nádraží v Nanu Oya (cca 7 km/15 min.), odkud pojedete vlakem (v 9:15 h) do zastávky Demodara přes úchvatný koloniální 9Arch Bridge (kamenný devíti obloukový most). Odtud transfer do Elly (cca 7 km/20 min.), kde si na zahradě hotelu Ella Ekho můžete vychutnat šálek čaje s úchvatným výhledem na údolí Ella Gap. Poté přejedete k vodopádu Ravana (cca 7 km/20 min.), fotozastávka a následuje transfer do města Tissamaharama (cca 90 km/2 h). Zde ubytování a po zbytek dne již individuální program. Večeře a nocleh v Tissamaharama.

Den 6: jeep safari v NP Yala, holandská pevnost v Galle, Induruwa (snídaně, večeře)
Odjezd velmi brzy ráno se zabalenou snídaní na jeep safari do národního parku Yala (sloni, levharti, jeleni, buvoli, ptactvo atd.). Návrat do hotelu, krátký odpočinek a check-out. Transfer do přístavního města Galle (cca 155 km/2,5 h) na jižním pobřeží. Zde si prohlédnete bývalou holandskou pevnost (památka UNESCO), odkud je fascinující výhled na moře. Následuje přejezd po pobřeží do hotelu v Induruwě (cca 55 km/1,5 h), přičemž cestou jsou možné zastávky v želví líhni či Muzeu masek v Ambalangodě.  Ubytování, večeře a nocleh v Induruwa.

Den 7: Induruwa - odpočinek na pláži vč. večeře při svíčkách (snídaně, večeře)
Individuální program v plážovém hotelu. Večer pro vás bude přichystaná romantická čtyřchodová večeře při svíčkách na rozloučenou se Srí Lankou.

Den 8: Induruwa (snídaně)
Po snídani volno, check out z hotelu v dopoledních hodinách. Transfer na letiště dle času letu. Nebo zajistíme delší prodloužení pobytu u moře dle vašeho přání.

Chybí vám nějaké místo v itineráři nebo jiné naopak přebývá? Neváhejte nás kontaktovat, rádi program přizpůsobíme vašim představám.

SRÍ LANKU JSME PROJELI NĚKOLIKRÁT OSOBNĚ


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás