VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Den 1: Pinnawela, Kandy (večeře)
Po příletu setkání s průvodcem/řidičem a transfer do Pinnawely, kde proběhne návštěva světoznámého slonního sirotčince. Má za úkol ochraňovat a vychovávat malá slůňata, která přišla z nějakých důvodů o svou matku. Je tu celkem kolem 70 slonů. Poté přejezd do Kandy, města uprostřed kopců, kde vás čeká tradiční taneční vystoupení a večerní prohlídka Chrámu Buddhova zubu, který patří mezi nejdůležitější svatostánky na Srí Lance. Důvodem je fakt, že stráží posvátnou relikvii – Buddhův zub. Podle pověsti byl zub vytažen z plamenů Buddhovy pohřební hranice v roce 543 př.Kr. a na Srí Lanku propašován ve 4. století po Kr., a to ukrytý ve vlasech princezny z Kalingy. Večeře a nocleh v Kandy.

Den 2: Kandy, Peradeniya (snídaně, večeře)
Po snídani projížďka s vyhlídkou z jednoho z kopců na město a zastávkou v centru umění a řemesel. Kandy je bývalým královským a hlavním městem na Srí Lance, je to druhé největší město v zemi po Colombu. Poté transfer do nedaleké Peradeniye k návštěvě Královské botanické zahrady, která zabírá ohromný areál v záhybu řeky Mahaweli. Již od 14. století byly na tomto místě zahrady královského dvora. Návštěvník zde najde orchidejový skleník, zahrádku tropického koření, rozsáhlou výsadbu bambusů, sbírku všemožných cykasů, kolekci rozmanitých palem, pergoly s podivuhodnými liánami, mohutné damaroně i alej obrovských amerických palem. Následně transfer na východní pobřeží, nazývané též “Maledivami Srí Lanky”. Večeře a nocleh v hotelu v Trincomalee.

Den 3-6: Trincomalee (snídaně, večeře)
Individuální odpočinek na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova na jeho severovýchodním pobřeží. Možnost zajet se podívat do kouzelného města Trincomalee, které si dodnes zachovalo koloniální ráz a překrásnou přírodu. Navštívit zde můžete např. posvátnou hinduistickou svatynikoloniální pevnost Fort Frederic, Swami Rock (Skok milenců), odkud je pěkný výhled na město. Krásným místem k potápění je nedaleký Pigeon Island. Necelých 8 km od Trincomalee můžete navštívit také horké prameny KanniyaiV letním období je na východním pobřeží sezona na pozorování velryb a delfínů, které lze uskutečnit buď na lodi nebo letecky. Večeře a noclehy v Trincomalee.

Den 7: Dambulla (snídaně, večeře)
Po snídani volno na pláži. Check out z hotelu a transfer do Dambully, která je geografickým středem Srí Lanky. Zde navštívíte komplex jeskynních chrámů, které jsou vytesány do žulových skalisek na vrcholku vysokého kopce. O jejich významu svědčí, že byly mj. zapsány do Seznamu světového dědictví UNESCO. Poté transfer na ubytování a odpočinek. Večeře a nocleh v hotelu v Sigiriya.

Den 8: Sigiriya (snídaně)
Brzy ráno ještě před snídaní odjezd ke skalnímu masívu Sigiriya, kde vás čeká výstup na tzv. Lví skálu. Její plochý vrchol použil v 5. st. král Kasyapa pro stavbu pevnosti, po které tu zůstaly rozsáhlé ruiny. O Sigiriya se říká, že by se měla nazývat osmým divem světa, protože je srovnatelná např. se starověkými pyramidami. Poté návrat na hotel na snídani. Transfer na letiště k odletu do ČR.


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás