ZA NIRVÁNOU NA SRÍ LANKU

Termíny a ceny u CK Nirvana Travel

Projeďte s námi okruh Srí Lankou a zároveň pročistěte svou mysl. V programu je zahrnuta i 5x jógová lekce a meditace (lze vynechat, pokud nemáte zájem, zkalkulujeme vám na vyžádání). Okruh na individuální bázi, tj. vždy se uskuteční a můžeme ho i upravit dle vašich představ, prodloužíme apod.

Den 1: královské město Anuradhapura (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky (česky za příplatek v případě zájmu) hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do Anuradhapury (cca 170 km/4,5 h, památka UNESCO), prvního hlavního města Srí Lanky, které bylo založeno ve 4. st. př. Kr. Nachází se zde vedle monumentálních dagob a pozůstatků  některých staveb především posvátný fíkovník starý přes 2000 let (nejstarší historicky ověřený strom na světě), který vyrostl z výhonku stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení. Transfer do hotelu (cca 6 km/15 min.), večeře a nocleh.

Den 2: výstup na Mihintale, královské město Polonnaruwa (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Mihintale (cca 15 km/20 min.), "kolébky buddhismu" na Srí Lance, jelikož zde místní sinhálský král r. 247 př. Kr. po setkání se synem indického buddhistického císaře, přijal buddhismus. Dnes je elegantním místem s bílými stavbami dagob a úchvatným výhledem do kraje (čeká vás nenáročný výstup po schodech). Přejezd do Polonnaruwy (cca 100 km/2,5 h, památka UNESCO), hlavního města sinhálského království v 11.-13. st., kde se mezi ruinami mj. nacházejí nejúžasnější kamenořezbářské práce na Srí Lance. Přejezd do hotelu v Habarana (cca 50 km/1,5 h), večeře a nocleh.

Den 3: socha v Aukana, jeskyně Dambulla, skalní klášter Aluvihara (snídaně, večeře)
Po snídani přejezd do Aukany (cca 50 km/1,5 h), k nejdokonalejší 12metrové soše Buddhy na Srí Lance, pocházející již z 5. st. Transfer do Dambully (cca 40 km/1,5 h), kde návštívíte jeskynní chrámy se zpodobněními Buddhy formou fresek i soch. Historie této památky UNESCO se váže už k 1. st. př. Kr. Následuje přesun do Aluvihare (cca 45 km/1,5h ) k prohlídce významného buddhistického templu, kde se poprvé sepsalo Buddhovo účení do knih z palmových listů „Tipitaka“. Transfer do stylového hotelu (cca 50 km/2 h) u Kandy s krásným výhledem na pohoří Knuckles - ubytování, odpočinek. Večeře a nocleh v hotelu u Kandy.

Den 4: 2x jóga a meditace, prohlídka Kandy vč. posvátného chrámu Buddhova zubu (snídaně, večeře)
Před snídaní jóga a meditace pod vedením zkušeného jogína, snídaně a poté transfer do Kandy, posledního hlavního města nezávislého sinhálského království. Prohlídka města včetně vyhlídky Upperlake Drive, návštěvy Centra řemesel s mimořádným výběrem zaručeně kvalitních tradičních suvenýrů a především chrámu (UNESCO), který stráží posvátnou relikvii Buddhova zubu. Možnost individuálního rozchodu ve městě (např. návštěva lesní přírodní rezervace Udawata Kelle, která se nachází za chrámem - u vstupu mapka, domov tu mají desítky druhů ptáků) dle domluvy s průvodcem/řidičem. Po návratu do hotelu večerní jóga a meditace. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 5: 2x jóga a meditace, relaxace s možností ayurvedy, lekce vaření typického pokrmu (snídaně, večeře)
Před snídaní jóga a meditace pod vedením zkušeného jogína, snídaně a poté individuální program v hotelu s možností ayurvedských masáží ve Spa či relaxu u bazénu. Podvečerní jóga a meditace. Před večeří kurz a demonstrace vaření typického srilanského pokrmu Rice & Curry - večeře (z kurzu vaření). Nocleh ve stejném hotelu.

Den 6: 1x jóga a meditace, zkouška typického oblečení, továrna na zpracování čaje (snídaně, večeře)
Před snídaní jóga a meditace, snídaně a následná zkouška a focení v typickém místním oblečení - saree (ženy) a sarongu (muži), individuální program. Před polednem check-out a odjezd do Gampoly (cca 30 km/1 h) k prohlídce továrny na zpracování čaje, který pokrývá značnou část zdejší vysočiny, spojené s ochutnávkou osmi druhů čaje. Transfer do Nallathanniye (cca 70 km/3 h) na ubytování v penzionu pod Adamovou horou, odpočinek před výstupem, večeře a nocleh.

Den 7: výstup Adamova Hora, plážové letovisko Induruwa (snídaně, večeře)
Cca ve 2 hod. ráno výstup na posvátnou Adamovu horu, na jejíž vrchol putují místní věřící jednak za otiskem Buddhovy nohy (pro křesťany je stopou Adama, který zde poprví vstoupil na zem po vyhnání z ráje) a jednak spolu s turisty za magickým východem slunce, na který se nezapomíná. Výstup z větší části po schodech trvá max. cca 4 hodiny do východu slunce, který nastává po 6 h. Na vrcholu se koná ranní bohoslužba "púja". Poté návrat do penzionu na snídani. Odpočinek a transfer k moři do plážového letoviska Induruwa (cca 210 km / 6 h). Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Induruwa.

Den 8-10: pobyt u moře v Induruwa (snídaně, večeře) 
Individuální program v plážovém letovisku.

Den 11: pobyt u moře v Induruwa (snídaně) 
Check-out v dopoledních hodinách, volno až do doby transferu na letiště. Odlet.


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás