KDE KONKUBÍNY VYSTŘÍDALI HISTORICI

Pokud máte čas zdržet se v Kandy o pár hodin více, můžete navštívit Národní muzeum. Jeho atraktivitu zvyšuje fakt, že je umístěno v části dříve rozsáhlého komplexu královského paláce.

První královský palác byl postaven v Kandy již za krále Vickramabahu III. (1357-1374), byl však několikrát zničen, přestavován či dostavován. Současné pozůstatky královského paláce pocházejí z období posledního sinhálského krále Wickrama Rajasinghe (1797-1814). Královský palác byl tvořen velkým množstvím budov, jeho součástí byl i Chrám Buddhova zubu, jelikož dle tradice byl panovník také ochráncem této posvátné relikvie a zároveň kdo vlastnil Buddhův zub byl požehnaný vládnout. V budově Palle Vahala, kde jsou nejvýznamější artefakty Národního muzea, sídlily jeho ženy, tj. manželky, dcery,... Archeologické muzeum, které ale není tolik zajímavé jako Národní muzeum, sídlí v hlavním paláci. Britové v koloniální éře palác používali jako sídlo vlády. Některé budovy však byly zbourány, některé naopak přistavěny.

Národní muzeum vystavuje např. šperky, odznaky, zbraně atd. kandyjského království. Tyto předměty (cca 5000) s historickou hodnotou zde soustředila Asociace kandyjského umění, která vznikla již v r. 1832. Můžete zde zhlédnut i kopii smlouvy z r. 1815, na jejímž základě se stala celá Srí Lanka součástí britského koloniálního impéria.

Že nic netrvá věčně dokazuje skutečnost, že bývalý "koupací" pavilón královen na kraji jezera byl Brity přeměněn na knihovnu a nyní dokonce složí jako policejní služebna.


Národní muzeum

Po Colombu 2. nejvýznamnější muzeum na Srí Lance disponuje památkami na období kandyjského království i britské koloniální nadvlády... Dozvědět se více


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás