KOLONIÁLNÍ ROMANCE

V roce 1805 přichází na Cejlon nový britský guvernér ostrova - sir Thomas Maitland, syn hraběte z Lauderdale, člen skotské šlechtické rodiny. Tomuto britskému důstojníkovi je v té době 46 let a je stále svobodným mládencem.

Během uvítacího večírku do nové funkce však uvidí tanečnici Lovinu a zahoří k ní láskou. Mix portugalské a sinhálské krve dává dívce exotickou krásu. Guvernér si následně nechá vystavět komfortní dům na malém útesu nad mořem s výhledem na pitoreskní záliv, nedaleko Colomba. Místo se stalo dějištěm tajných schůzek guvernéra a Loviny, který prý chodila po 7 let do domu tunelem mezi zahradou jejího otce a vinným sklepem v rezidenci guvernéra. Nebylo v té době totiž společensky naprosto přijatelné, aby se tito dva lidé z odlišných společenských vrstev ukázali na veřejnosti spolu. Guvernér svou rezidenci začíná nazývat Mount Lavinia po své životní lásce.

V roce 1811 dostane však sir Thomas rozkaz přesunout se na Maltu, kde nakonec i zemře v r. 1824, přičemž se nikdy už neoženil.

Rezidence byla za druhé světové války využívána jako nemocnice. Natáčely se v ní některé scény ze slavného filmu Most přes řeku Kwai, který vypráví o válce v Thajsku, ale byl natáčen právě na Srí Lance. Od roku 1947 se rezidence stala hotelem. U jejího vstupu je součástí fontány socha dívky, která má samozřejmě ztvárňovat Lovinu. Krásné místo na dohled pulzujícího Colomba lákalo mnohé slavné hosty - shodou okolností i třeba představitele známých romantických rolí jako např. herečku Vivian Leigh, známou představitelku Scarlett ve filmu Jih proti Severu, nebo herce Gregory Pecka, neodolatelného novináře z Prázdnin v Římě s Audrey Hepburn. Pojmenování Mount Lavinia se rozšířilo na celou tuto předměstskou oblast Colomba.

Existují i jiná vysvětlení vzniku názvu Mt Lavinia, žádné z nich však není tak romantické. Zůstaňme proto pouze u něj:-).


Mt Lavinia

Mt Lavinia

Rekreační přímořská část Colomba s pláží s možností koupání... Dozvědět se více


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás