NEJBRITŠTĚJŠÍ STAVBA NA SRÍ LANCE

Galle Face Hotel byl postaven v r. 1864 a patří tak mezi nejstarší hotely v Asii. Naleznete ho v centru hlavního města Colombo, jak majestátně shlíží na tzv. Galle Face Green, travnatý pás lemující oblíbenou promenádu přímo u Indického oceánu. Na druhém konci velké travnaté plochy se tyčí mrakodrapy jako symbol nové etapy v dějinách ostrova. Tady jste se ale ocitli v jiné době a těch pár stovek metrů se zdá být nekonečně daleko…

Hotel si i přes řadu rekonstrukcí zachovává jedinečnou koloniální atmosféru. Impozantní lobby, posezení na terase u čaje či sledování západu slunce nad oceánem z obří šachovnice s koktejlem v ruce vás učiní příznivci monarchistické Británie.

Hotel byl mj. zařazen do výběru v knize „1000 míst, které byste měli spatřit, než zemřete“. Je nositelem řady současných ocenění mezi tzv. heritage hotely v srílanském i mezinárodním měřítku. Je vyobrazen na poštovních známkách, které byly představeny v září 2012 jako součást série 4 známek znázorňujících slavné koloniální budovy v Colombo.

Ubytováno zde bylo mnoho slavných osob, od členů královských rodin, přes politiky po celebrity. Byl zde ubytován např. princ Philip – manžel britské královny Alžběty II., japonský císař Hirohito, ale také kdysi první muž ve vesmíru Jurij Gagarin, jugoslávský prezident Josip Tito či představitel Jamese Bonda - herec Roger Moore. V hotelu napsal závěrečné kapitoly knihy „3001: Poslední vesmírná odysea“ Arthur C. Clark, známý autor science fiction.


Galle Face Hotel

Galle Face Hotel

Jeden z nejstarších hotelů v Asii s typickou koloniální atmosférou se nachází u mořské promenády, která je oblíbeným víkendovým místem procházek... Dozvědět se více


Úvodní stránkaKalendář 2021ČlánkyFotogaleriePrůvodce dle zájmuPrůvodce dle abecedyObecné informace

© 2013 srilanka-travel.cz

Navštivte další zajímavé destinace:
Vietnam
Malajsie
dovolenou na Srí Lance doporučujeme u CK Nirvana Travel

CZIN.euPortál, katalog a vyhledávač internetových stránek..

Váš e-mail
Text
Kontaktujte nás